Problem s tlakom tijekom rada crpke TSRm-158A

Aleksandar
1
odgovor
243
gledanja

Zdravo! Priča je takva. Postoji pumpa TSRm-158A i elektronički regulator tlaka EPS-16 proizveden od strane tvrtke „Pumps plus equipment“, Harkov. Regulator stoji na visini od oko 2,5 m. Usisna i tlačna cijev do regulatora su plastične 50 mm. Kućno ožičenje je i plastična cijev od 20 mm. najviša točka 2,5 m iznad regulatora. Prema uputama i opisu regulatora, mora osigurati rad vodovoda u kući kao punopravna kućna crpna stanica. Kad koristite hladnu vodu, to se događa.

Crpka stvara tlak isključivanja od oko 2,2 MPa, uključivanje se događa pri tlaku od oko 1,1 MPa. Crpka se uključuje i isključuje, nema proizvoljnih uključenja koje ukazuju na curenje u sustavu i nema curenja oka na spojevima cjevovoda. Međutim, kada se trenutačni grijač vode tipa Delimano uključi nakon kratkog vremena korištenja (oko 3 minute), indikator na sustavu sa suhim pogonom svijetli na regulatoru i isključit će crpku. Ako se grijač vode isključio ranije, tada dok sustav radi dok se ne postigne tlak gašenja, ponavlja se ista priča. Ponovno pokretanje pozicijskog sustava se ne mijenja. To se nastavlja sve dok ne otvorite slavinu za ispuštanje hladne vode u bilo kojoj drugoj točki.

Nakon malo, do 1 litre. odvod vode iz nje sve se vraća u normalu. Po savjetu predstavnika proizvođača, pokušao sam promijeniti prekidački tlak vijkom za podešavanje - nije pomoglo, kupio sam hidraulični akumulator i ugradio ga u sustav (instalirao sam ga i prije i poslije regulatora), ali ni to ništa nije promijenilo. Predstavnici kijevskog servisnog centra proizvođača kažu da moja pumpa ne pruža dovoljan tlak (s njihovom naprednijom pumpom, kad je provjeravao tlak isključivanja regulatora bio je oko 4 MPa.) Nisu smatrali potrebnim provjeriti rad s gore spomenutim grijačem vode, jer sve im je jasno (kupite novu pumpu od nas i bit ćete sretni).

Reci mi, molim te, što da radim? Pljunite na skupu naprednu elektroniku i instalirajte tipični mehanički relej, ili postoji neki razlog na koji se ne mogu sjetiti? Unaprijed hvala na odgovoru.

Komentari posjetitelja
  1. Stručnjak
    Nikolaj Fedorenko
    Stručnjak

    Dobar dan, Aleksandere.Polazim od ispravnog podešavanja vijkom i ugradnje akumulatora u svim slučajevima.

    Ostaje samo dva:

    1. Idite prema uvjetima servisnog centra i instalirajte crpku koju nude. Unaprijed im izrazite svoje uvjete. Preporučljivo je naručiti instalaciju od njih. U ovom slučaju, doći će s "modernom" pumpom, instalirati i vi prihvaćate posao. Nema pritiska, nema izračuna.
    2. Lošija opcija. Pri lemljenju vruće cijevi vodoinstalateri mogu napraviti unutarnji "priliv". To je vjerojatno moguće otkriti samo postavljanjem kamere u unutrašnjost cjevovoda i, u slučaju potvrde, lemljenje neispravnih spojeva. Slike 1 i 2 za vizualno razumijevanje.

    Najgore od svega, ako je cjevovod u zidu i popravci izvršeni, stoga prvo isključite crpku. Moguće je da crpka ne stvori potrebni pritisak (s obzirom na maksimalnu maksimalnu točku napajanja od 5 metara), veliki broj kutova i okretnih spojeva dovodi do gubitka tlaka.
    Za svaki slučaj provjerite je li kuglasti ventil postavljen na izlazu stupca.

    Uz to, preporučujem da se upoznate s našim povezani članak.

    Priložene fotografije:

bazeni

pumpe

Zagrijavanje