Problém s tlakom počas prevádzky čerpadla TSRm-158A

alexander
1
odpoveď
243
prezerania

Vitajte! Príbeh je taký. K dispozícii je čerpadlo ТСРм-158А a elektronický regulátor tlaku EPS-16 vyrábaný spoločnosťou „Pumps plus equipment“, Charkov. Regulátor stojí asi 2,5 m nad čerpadlom a sacie a tlakové potrubie k regulátoru je plastové 50 mm. Domáce vedenie je tiež 20 mm plastová rúrka. najvyšší bod 2,5 m nad ovládačom. Podľa pokynov a popisu regulátora musí zabezpečiť fungovanie systému dodávky vody v dome ako plnohodnotná domáca čerpacia stanica. Pri použití studenej vody sa tak stane.

Čerpadlo vytvára uzatvárací tlak asi 2,2 MPa, k zapnutiu dôjde pri tlaku asi 1,1 MPa. Čerpadlo sa zapína a vypína, neexistujú žiadne ľubovoľné inklúzie, ktoré by naznačovali netesnosť v systéme, a v spojoch potrubia nie sú žiadne netesnosti do oka. Ak sa však prietokový ohrievač vody typu Delimano zapne po krátkom čase používania (asi 3 minúty), na kontrolnej jednotke sa rozsvieti kontrolné svetlo na systéme na sucho a vypne sa čerpadlo. Ak sa ohrievač vody vypne skôr, potom ako systém pracuje, kým sa nedosiahne vypínací tlak, opakuje sa ten istý príbeh. Reštartovanie systému pozícií sa nemení. Toto pokračuje, až kým otvoríte vodovodný kohútik na odtok studenej vody v ktoromkoľvek inom bode.

Po trochu, do 1 litra. vypúšťanie vody z toho všetkého sa vracia do normálu. Na radu zástupcu výrobcu som sa pokúsil zmeniť prepínací tlak pomocou nastavovacej skrutky - nepomohlo to, kúpil som si hydraulický akumulátor a namontoval som ho do systému (nainštaloval som ho pred aj za ovládač), ale nič to nezmenilo. Zástupcovia servisného strediska výrobcu v Kyjeve tvrdia, že moje čerpadlo neposkytuje dostatočný tlak (s ich „vyspelejším“ čerpadlom pri kontrole vypínacieho tlaku regulátora okolo 4 MPa.) Nepovažovali za potrebné skontrolovať činnosť vyššie uvedeného ohrievača vody, pretože všetko je im jasné (kúpte si novú pumpu od nás a budete spokojní).

Povedzte mi, čo mám robiť? Pľuvajte na drahú pokročilou elektroniku a inštalujte typické mechanické relé alebo existuje nejaký dôvod, na ktorý nemôžem myslieť? Vopred ďakujeme za odpoveď.

Komentáre návštevníkov
  1. expert
    Nikolay Fedorenko
    expert

    Dobré popoludnie, Alexander.Vo všetkých prípadoch vychádzam zo správneho nastavenia skrutkou a inštalácie akumulátora.

    Zostávajú iba dva:

    1. Prejdite do podmienok servisného strediska a nainštalujte čerpadlo, ktoré ponúkajú. Pre-vyjadriť im svoje podmienky. Odporúča sa od nich objednať inštaláciu. V tomto prípade prídu so svojím „módnym“ čerpadlom, nainštalujú sa a prácu prijmete. Žiadny tlak, žiadny výpočet.
    2. Horšia možnosť. Pri spájkovaní horúcej rúry môžu inštalatéri vykonať interný „prítok“. Pravdepodobne je možné detekovať iba umiestnením kamery do vnútra potrubia a v prípade potvrdenia spájkovať chybné spojenia. Obrázky 1 a 2 slúžia na vizuálne porozumenie.

    Najhoršie zo všetkého je, že ak je potrubie murované do steny a opravy sú vykonávané, najprv čerpadlo vylúčte. Je možné, že čerpadlo nevytvára potrebný tlak (vzhľadom na váš maximálny vysoký prívod 5 metrov), veľký počet uhlov a otočných kĺbov spôsobuje stratu tlaku.
    Len v prípade, skontrolujte, či je na výstupe z kolóny nainštalovaný guľový ventil.

    Ďalej odporúčam, aby ste sa oboznámili s našimi súvisiaci článok.

    Priložené fotografie:

bazény

čerpadlá

otepľovanie