Kako očistiti kotao za skladištenje Electrolux EWH 100 Magnum?

nada
1
odgovor
242
gledanja

Dobar dan U privatnoj kući ugrađen je kotao za skladištenje "Electrolux", model "EWH 100 Magnum". Operira se 6. godinu, nikad nije očišćeno.

Za čišćenje sam ispustio vodu prema uputama, odnosno otvorio sam slavinu s toplom vodom, zatvorio hladnu, a zatim otvorio sigurnosni ventil. Ukupno, istjeklo je vrlo malo vode: 2 litre iz slavine i litra iz ventila. Zašto? Uostalom, bojler je 100-litarski.

Odvijte deset ne. Molim te, reci mi što da radim. Hvala

Komentari posjetitelja
  1. stručnjak
    Aleksej Dedyulin
    stručnjak

    Dobro došli! Dizajn većine bojlera, uključujući Electrolux, takav je da kada se uređaj ispravno priključi na vodovodni sustav, može se isušiti samo dio tekućine koja se nalazi u cijevi s vrućom vodom. Ovo je zaštita kotla od nepotrebne odvodnje.

    Činjenica je da su moderni grijači vode dizajnirani za stalnu prisutnost vode unutar spremnika. Čak i s dugim praznim vremenom, voda mora biti u spremniku! Ovo je potrebno kako bi se grijač zaštitio od prašine i spriječio koroziju (hrđa se pojavljuje brže pri izmjeni načinima voda-zrak, nego kad je stalno u vodi).

    Postupak čišćenja ne uključuje potpuni odvod. Praznjenje može biti potrebno samo za vrijeme popravljanja, primjerice prilikom zamjene grijača. Proizvođač „Electrolux“ kategorički zabranjuje čišćenje grijaćih elemenata.

bazeni

pumpe

zagrijavanje