Hogyan tisztítsuk meg az Electrolux EWH 100 Magnum tárolókazánt?

remény
1
a válasz
242
a megtekintés

Jó napot Egy magánházban „Electrolux” tárolókazán, „EWH 100 Magnum” modell van telepítve. 6. éve üzemel, soha nem tisztították.

A tisztításhoz az utasítások szerint leürítettem a vizet, vagyis kinyitottam a melegvízcsapot, becsuktam a hidegvízet, majd kinyitottam a biztonsági szelepet. Összességében nagyon kevés víz kifogyott: 2 liter a csapból és egy liter a szelepből. Miért? Végül is a kazán 100 literes.

Csavarja le tíz nem. Kérem, mondja meg, mit tegyek. Köszönöm

Látogatók megjegyzései
  1. szakértő
    Alexey Dedyulin
    szakértő

    Üdvözlünk! A legtöbb vízmelegítő, beleértve az Electrolux-ot is, úgy van kialakítva, hogy ha a készüléket megfelelően csatlakoztatják a vízellátó rendszerhez, akkor a folyadéknak csak egy része, amely a csőben forró vízzel van, üríthető. Ennek célja a kazán megóvása a szükségtelen vízelvezetéstől.

    A helyzet az, hogy a modern vízmelegítőket úgy tervezték, hogy a tartályban folyamatosan jelen lehessen a víz. A víznek még hosszú üresjárat esetén is a tartályban kell lennie! Erre azért van szükség, hogy megvédjük a fűtőelemet a portól, és megakadályozzuk a korróziót (a rozsda gyorsabban jelenik meg váltakozó víz-levegő üzemmódban, mint ha állandóan a vízben van).

    A tisztítási eljárás nem foglalja magában a teljes leeresztést. Az ürítésre csak akkor kell szükség, ha javítási munkákat végeznek, például fűtőtest cseréjekor. Az „Electrolux” gyártó kategorikusan megtiltja a fűtőelemek tisztítását.

Adj hozzá egy megjegyzést

medencék

szivattyúk

Melegítő