Ako vyčistiť akumulačný kotol Electrolux EWH 100 Magnum?

nádeje
1
odpoveď
242
prezerania

Dobré popoludnie V súkromnom dome je nainštalovaný akumulačný kotol „Electrolux“, model „EWH 100 Magnum“. Prevádzkované 6. rok, nikdy nevyčistené.

Na čistenie som vypustil vodu podľa pokynov, to znamená, že som otvoril vodovodný kohútik, zatvoril studenú a potom otvoril poistný ventil. Celkovo dochádzalo veľmi malé množstvo vody: 2 litre z kohútika a liter z ventilu. Prečo? Koniec koncov je bojler 100 litrov.

Odskrutkujte desať nie. Povedzte mi, čo mám robiť. Ďakujem

Komentáre návštevníkov
  1. expert
    Alexey Dedyulin
    expert

    Vitajte! Konštrukcia väčšiny ohrievačov vody, vrátane Electroluxu, je taká, že keď je zariadenie správne pripojené k vodovodnému systému, môže byť vypustená iba časť kvapaliny, ktorá je v potrubí s horúcou vodou. Toto slúži na ochranu kotla pred zbytočným odtokom.

    Faktom je, že moderné ohrievače vody sú navrhnuté na nepretržitú prítomnosť vody vo vnútri nádrže. Voda musí byť v nádrži aj pri dlhej dobe voľnobehu! Je to potrebné na ochranu vykurovacieho telesa pred prachom a zabránenie korózie (hrdza sa objavuje rýchlejšie pri striedaní režimov voda-vzduch, ako keď je neustále vo vode).

    Postup čistenia nezahŕňa úplné vypustenie. Vyprázdnenie môže byť potrebné iba pri opravách, napríklad pri výmene ohrievača. Výrobca „Electrolux“ kategoricky zakazuje vykonávať čistenie vykurovacích telies.

bazény

čerpadlá

otepľovanie